My Sports Image Photos

Sno-King Youth Club Basketball
Photo Schedule – January 20th, 2018
College Place Middle School
In the Commons
7501 208th St SW, Lynnwood, WA 98036

Pre-Order HERE

For any additional questions, please see a representative at the photo shoot.

Schedule (Updated as of 1/12/18 at 9:30am)

Check-in Time Photo Time Coach / Age
   
   
8:30 am
8:40 Antoncich – 3 Grade Girls
    Straightface Studios – 3 Grade Girls
8:40 am
8:50 Brueck – 4 Grade Girls
    Ahlers – 4 Grade Girls
8:50 am
9:00 Huebner, Dooley, McGinness, P.S. – 2 Grade Girls
    Colliers – 2 Grade Girls
9:00 am
9:10 Smead Capital Management – 1 Grade Girls
    Hopkins – 1 Grade Girls
9:10 am
9:20 Powell – K
    Kings – K
9:20 am
9:30 Stathoulis/Blanco – Pre-K
    Trester – Pre-K
9:30 am
9:40 McGuire – 3 Grade Girls
    Hawk Alley Tailgate – 3 Grade Girls
9:40 am
9:50 Hume – 4  Grade Girls
    McGuire – 4 Grade Girls
9:50 am
10:00 Ludwig – K
    Downey – K
10:00 am
10:10 Johns  – 2 Grade Girls
    Johns – 6 grade Girls
    Botley – 2 Grade Girls
10:10 am
10:20 Ginaker – Pre-K
    Team #5 – Pre-K
10:20 am
10:30 Olds Olympic – 3 Girls
    Wrecking Ball Demo – 3 Grade Girls
    Quilters Coop – 2 Grade Girls
10:30 am
10:40 The Prop Shop – 2 Grade girls
    Ball-Pre-K
    Francois – Pre-K
10:40 am
10:50 Simonsen – 4 Grade Boys
    Symes Chiropractic  – 4 Grade Boys
    Town & Country Office Cleaning – 1 Grade girls
10:50 am
11:00 Wakefield – K
    Taki Tiki Ballers – K
11:00 am
11:10 Geving – 2 Grade Boys
    Blanco – 2 Grade Boys
11:10 am
11:20 Weir – K
    Gay – K
11:20 am
11:30 Echeveste – Pre-K
    Trevis (Team #3) – Pre-k
11:30 am
11:40 The Sport Medicine Clinic – 3 Grade Girls
    Johnson – 3 Grade girls
11:40 am
11:50 Birt – 2 Grade Boys
    Skeen – 2 Grade Boys
11:50 am
12:00 Sams – 1 Grade Boys
    Hall – 1 Grade Boys
12:00 pm
12:10 Geving – K
    Doane (#3) – K
12:10 pm
12:20 Roberts/Nelson – 4 Grade Boys
    Lamb – 4 Grade Boys
12:20 pm
12:30 Timmins – 3 Grade Boys
    Blue Flame Heating, Air & Elec – 3 Grade Boys
    Manning – 1  Grade Girls
12:30 pm
12:40
    Smart Service – 7/8 Grade Boys
12:40 pm
12:50 Lewis Construction – Pre-K
    Riner – 8 Grade Boys
    Zimmerman – 1  Grade Girls
12:50 pm
1:00 Escandon – 2 Grade Boys
    Husain – 2 Grade Boys
1:00 pm
1:10 Bristol – 1 Grade Boys
    Wake – 1 Grade Boys
1:10 pm
1:20 Stephens – K
    Antoncich – K
    Britton – 7/8 Grade Boys
1:20 pm
1:30 Pro Shot – 2 Grade Girls
    Parkcore Fitness – 2 Grade Girls
1:30 pm
1:40 Fischer – 3 Grade Boys
    Costello – 3 Grade Boys
1:40 pm
1:50 Windermere North, Inc – 4 Grade Boys
    Energy Star Construction – 4 Grade Boys
1:50 pm
2:00 Brown – 2 Grade Boys
    Stark – 2 Grade Boys
    Massey – 6 Grade Boys
2:00 pm
2:10 Symes Chiropractic – 1 Grade Boys
    Kinner – 5 Grade Boys
2:10 pm
2:20 Amenity Services – 4 Grade Girls
    Janssen-Childs – 4 Grade Girls
2:20 pm
2:30 Bui – K
    Brust – K
2:30 pm
2:40 Paul – 3 Grade Boys
    Yao – 3 Grade Boys
2:40 pm
2:50 Wheaton – 6 Grade Boys
    Wells – 6 Grade Boys
    Charrier – 6 Grade Boys
2:50 pm
3:00 Wake – 2 Grade Boys
    Hanchinamani – 2 Grade Boys
3:00 pm
3:10 Thomas – 1 Grade Boys
    Rivera – 1 Grade Boys AND 7/8 Grade Boys
    Johnston – 6 Grade Boys
3:10 pm
3:20 Lupo – 4 Grade Boys
    Fleming – 4 Grade Boys
3:20 pm
3:30 Botley – 4 Grade Boys
    Bowen – 4 Grade Boys
3:30 pm
3:40 Schillinger – 3 Grade Boys
    Schillinger – 6 Grade Boys
    Maraveller – 3 Grade Boys
3:40 pm
3:50 Trull – 2 Grade Girls
    Graves – 5 Grade Boys
3:50 pm
4:00 Unify Consulting – 2 Grade Boys
    Kimmit – 2 Grade Boys
4:00 pm
4:10 Josephy – 1 Grade Boys
    Wieczorek – 1 Grade Boys
4:10 pm
4:20 Lin – 5/6 Grade Girls
    Lindblad – 5/6 Grade Girls
4:20 pm
4:30 Big Sky Capital Partners – 3 Grade Boys
    RPM Mortgage – 1 Grade Boys
    Phambota – 3 Grade Boys
4:30 pm
4:40 Yeager – 5 Grade Girls
    Sotelo – 5 Grade Boys
    McLaughlin Design – 5 Grade Boys
4:40 pm
4:50 Loring – 3 Grade Boys
    Meadows – 7/8 Grade Boys
    Beehler – 5 Grade Boys
4:50 pm
5:00 Huff – 5 Grade Boys
    Brier Veterinary Hospital – 5 Grade Boys
    Lopez – 5 Grade Boys
5:00 pm
5:10 Martinez – 5 grade Girls
    Hurt – 5 Grade Girls
    Porter – 5 Grade Girls
5:10 pm
5:20 Sele  – 3 Grade Boys
    Greene – 3 Grade Boys
    Greene – 1 Grade Boys